Sandarumo rodiklis 0,26 - iš pirmo karto!

Sveiki Sandarumo testo blogo skaitytojai. Šį kartą apie namą kuriame atlikto sandarumo testo rodikliai buvo kaip Kalėdinė dovana nuo "Termas" kolektyvo :) . 

Nekankinsime Jūsų. Gautas rezultatas vienas geriausių iš visų atliktų testų - oro pasikeitimas kartais per valandą esant 50 Pa slėgiui - 0,26 karto! 

Turint omenyje, kad pastato sandarinimo darbai nebuvo baigti, rodiklis A klasės normą (1) viršyja 3,8 karto.Truputį apie namelį:

  • Pastatas (gyvenamasis namas) yra dviejų aukštų. Plokščiu stogu. 
  • Pastatas be vidinės apdailos, todėl atlikto pastato pralaidumo orui bandymo rezultatai vertinami kaip preliminarūs.
  • Pastato sienos – liktinių klojinių (polistireno blokelių) sistema su gelžbetoniu.
  • Langai ir durys – plastikiniai.
  • Stogas ir tarpaukštinė perdanga – gelžbetoninių konstrukcijų. (Teriva perdanga)
  • Šildymas - vietinis centrinis.
  • Vėdinimo sistema – numatyta rekuperacinė. Vėdinimo ortakiai neišvedžioti.
Kalbant apie namo sienas ir stogą - pasirinkti sprendimai labai draugiški sandarumo prasme, nes gelžbetoninės konstrukcijos išprendžia daugybę sandarinimo mazgų. Perdanga sudedama iš atskirų dalių ir užpilama betonu - čia nei pelė nepralys. Sienos pastatytos iš polistireno klojinių viduje užpildytų skiediniu. Tačiau čia radome nemažai trūkumų. 

Silpnoji šios sienos konstrukcijos vieta tai vertikalios siūlės tarp polistireno blokelių. Netiesiai sudėjus blokelius, ar atsiradus apkrovoms šios siūlės gali tapti nesandarios, kadangi blokeliai tik "susikiša" vienas į kitą. Šio namo sienos buvo papildomai šiltinamos 20 cm pilkojo polistireno plokštėmis, tačiau net tai neužkerta kelio oro prasiskverbimui į išorę. 
Šaltinis - http://plkc.lt/

Taipogi aptikti tipiniai langų varčių ir stumdomų vitrinų nesandarumai.


Nebijokite, kadangi šio namo sienos bus tinkuojamos iš vidaus sandarumas padidės atitinkamai. Šią sistemą vertiname teigiamai ir manome, kad po visų statybinių darbų pabaigos šios namo sandarumo rodiklis neviršys 0,15 karto.
Šią paslaugą galite užsisakyti telefonu - 8 663 73173 , el.p. diagnostika@termas.lt

Daugiau infromacijos tinklapyje - www.termas.lt